piątek, 25 marca 2011

Kim jest radca prawny?

Pojęcie "radca prawny" jest nam znane najczęściej ze słyszenia.
Problemy prawne mają zwykle tylko nasi znajomi - nie my. Kiedyś jednak może to ulec diametralnej zmianie, dlatego warto wiedzieć, kogo poprosimy o pomoc.
Radca prawny jest osobą, która spełnia wymagania określone w ustawie o radcach prawnych. Radca prawny nie jest adwokatem, z którym go często mylimy. Świadczy on również <a href="http://www.kancelariamikulski.com/kontakt.php" target="_blank" title="Pomoc prawna">pomoc prawną</a>, ale nie stanie nigdy w obronie klienta w postępowaniu karnym. Radca prawny chroni interesy swoich klientów w zakresie prawa cywilnego, prawa pracy, prawa gospodarczego, prawa handlowego i windykacji.</p><p>Profesjonalny radca prawny może wystąpić przed sądem i innymi organami administracji publicznej w roli pełnomocnika. Radca prawny może reprezentować klientów indywidualnych oraz całe firmy. Radca prawny udziela swoich klientom prostych porad prawnych, które ułatwiają im funkcjonowanie na rynku.</p><p>W jakich, konkretnych sytuacjach pomoże nam radca prawny?</p><p>Radca prawny pomoże nam dochodzić praw regulowanych kodeksem cywilnym. Poprowadzi postępowanie dotyczące nabycia praw do spadku - często nie jesteśmy świadomi własnych praw i nie potrafimy walczyć o należne nam dobra - nie tylko materialne. Radca prawny pomoże nam w kwestiach windykacji - dzięki zaprzyjaźnionym kancelariom komorniczym przyspieszy zamkniecie uciążliwych dla nas spraw. Niezależnie od tego, czy jesteśmy pracownikami czy pracodawcami, radca prawny pomoże nam w roszczeniu naszych przywilejów w zakresie prawa pracy. Jeżeli prowadzimy firmę, wykwalifikowani pracownicy kancelarii prawnej pomogą nam pozyskać unijne dofinansowania i sporządzą dla nas wszelkiego typu umowy. Korzystanie z usług radcy prawnego to zaoszczędzenie naszego czasu i pieniędzy - bywa również ocaleniem naszej godności.

Filip

Artykuł pochodzi z serwisu <a href="http://artykuly.com.pl%22%3eartykuly.com.pl%3c/a> - Twojego źródła artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.